ENBIOSIS İLE SANA EN UYGUN DİYETİ KEŞFET

Sağlıklı beslenme görecelidir, vücudunun ihtiyaçlarını karşılamak için sana en uygun besinleri öğrenmenin zamanı artık geldi!

Hemen Satın Al

ENBIOSIS İLE SANA EN UYGUN DİYETİ KEŞFET

Sağlıklı beslenme görecelidir, vücudunun ihtiyaçlarını karşılamak için sana en uygun besinleri öğrenmenin zamanı artık geldi!

Hemen Satın Al

SANA EN UYGUN DİYETİ MİKROBİYOMUN SÖYLER!

Mikrobiyom dünyası insan genomundan farklı olarak parmak izleri gibi sadece kişiye özeldir. Mikrobiyomun vücudunun besinlere verdiği tepkide önemli rol oynar. Bu sebeple bir kişiye faydalı olan bir besin başka bir kişi için faydalı olmayabilir. ENBIOSIS ile online diyet hizmeti eşliğinde mikrobiyomuna göre beslen, farkı hisset!

Call Us For More Information About ENBIOSIS
Stay Followed For The Latest Content and News!

MİKROBİYOM NEDİR?

Vücudumuz doğduğumuz andan itibaren bize eşlik eden sağlığımız ve yaşam kalitemiz üzerinde tartışılmaz öneme sahip olan trilyonlarca mikroorganizmaya ev sahipliği yapmaktadır. Bu mikroskobik canlılar ile birlikte genetik materyalleri, çevreyle etkileşimleri ve yaşadıkları habitatın bütünü mikrobiyomu oluşturur. Mikrobiyomun çok büyük kısmı bakterilerden oluşmaktadır. Bu sebeple, bakterilerimizin dağılımı ve çeşitliliği mikrobiyom dengesinde kritik bir öneme sahiptir.

WHAT DOES MICROBIOME BALANCE PROVIDE?

WEIGHT CONTROL

Did you know that the microbiome may be behind the obesity or the regain of the weight given? Scientific studies have proved that the microbiome profiles of overweight people differ from those of underweight people. For this reason, the microbiome plays a key role in weight control and sustainable weight loss.

SLEEP QUALITY

There is a close connection between sleep quality and metabolites directly or indirectly synthesized by the microbiome. Scientific studies have shown that the presence and amount of certain bacteria in the microbiome can be important for sleep quality.

MENTAL HEALTH

A bidirectional communication network exists between the microbiome and the brain. This axis, which is connected with the vagus nerve, communicates not only through neurotransmitters but also through hormones and peptides. The trillions of bacteria in your microbiome can not only affect your emotions, but also affect what you think.

DIGESTIVE SYSTEM

The answer to your digestive system problems may be in your microbiome. A diverse and balanced microbiome prevents pathogenic bacteria from colonizing the intestinal wall, protects the intestinal mucosa, and plays a protective role against diseases of the digestive system. In the opposite direction, an unstable, unhealthy microbiome can be the cause of digestive system problems. Diverse and a healthy microbiome mean a happy gut and a peaceful digestive system.

STRONG IMMUNE SYSTEM

Our microbiome has a significant impact on our immune system. A healthy microbiome supports the immune system in body defense both by secreting metabolites that stimulate immune defense and by protecting the gut barrier. Imbalances in the microbiome play an important role in the emergence or progression of autoimmune diseases.

SKIN HEALTH

It is known that inflammation caused by imbalances in the gut microbiome is reflected in skin health as dermatological problems such as acne, atopic dermatitis, psoriasis. Ensuring that microbiome diversity is high and balanced will support the protection of skin health and the reduction of skin problems.

MORE

It is known that a healthy microbiome can be effective in preventing and treating many chronic diseases such as cancer, diabetes, insulin resistance, liver lubrication and cardiovascular diseases.

ENBIOSIS İle Mikrobiyomunu Keşfet,
Sağlığına Hükmet!

ENBIOSIS sana en uygun diyeti bulmak için öncelikle dışkı numunenden alınan mikrobiyom örneğini analiz eder. Ardından mikrobiyomunu sağlıklı hale getirmen için tüketmen gereken besinleri sahip olduğu besin-bakteri ilişkilerini kullanarak sunar. ENBIOSIS kiti ile mikrobiyom analizin için gerekli olan numuneyi herhangi bir hastaneye, kliniğe gitmene gerek kalmadan evinde kolayca alırsın. Sonuçlarının çıkmasının ardından 6 hafta boyunca ENBIOSIS diyetisyenleri tarafından takip edilir ve sana özel hazırlanmış mikrobiyom diyeti ile sonuca ulaşırsın!

SÜREÇ NASIL İŞLER?

Mikrobiyom Sağlık Paketi l Süreç Nasıl İşler?

ENBIOSIS MİKROBİYOM ANALİZİ SİPARİŞİ

www.enbiosis.com 'dan sipariş ver, sana gelen kutudaki kod ile web sitesinden kaydını oluştur ve anket sorularını tamamla.

NUMUNE ALIMI

Kargo ile adresine teslim edilen Mikrobiyom Kitinin içerisinde yer alan adımları takip et ve mikrobiyom analizin için gerekli gaita numuneni kolayca al. Sonrasında numuneni kutuda yer alan adrese ücretsiz bir şekilde gönder.

LABORATUVAR ANALİZİ

Numunen Metagenom laboratuvarımızda işleme alınarak 16S rRNA yeni nesil dizileme yöntemi ile dizilenir. Elde edilen veriler yapay zeka algoritmalarımız ile ayrıntılı olarak analiz edilir ve raporlandırılır.

ENBIOSIS KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ BESLENME REHBERİ

Raporların uzmanlarımız tarafından kontrol edildikten sonra sana ulaştırılır. Besin skorların ENBIOSIS diyetisyenleri tarafından yorumlanır ve diyetisyen takibi ile birlikte sana sunulur.

ENBIOSIS MİKROBİYOM SAĞLIK PAKETİ

Bağırsağındaki bakteri dünyasını keşfederek kendi sağlık yolculuğuna başlamaya hazır mısın?

Mikrobiyom Sağlık Paketi
1499 TL 999 TL

Şimdi bağırsağındaki bakteri dünyasını keşfetmenin ve kendin için en sağlıklı besinleri öğrenmenin tam zamanı!

  • Mikrobiyom Analiz Raporu sayesinde bağırsak bakterilerin ile tanış
  • Kişiselleştirilmiş Beslenme Rehberi ile sana en uygun besinleri öğren
Mikrobiyom Sağlık Paketi Premium
1999 TL 1499 TL

Kendini keşfetme yolculuğunda ENBIOSIS diyetisyenleri ile sürece adapte olmak artık çok daha kolay!

  • Mikrobiyom Sağlık Paketi ile kendini keşfet
  • ENBIOSIS Diyetisyen Desteği ile 6 hafta boyunca beslenmeni yönet
ENBIOSIS İLE BESLENMENİ YÖNET

Her vücudun ihtiyacı farklıdır, bu sebeple bir kişi için faydalı olan besin senin için olmayabilir. Şimdi vücudunun ihtiyacı olan besinleri öğrenme ve sağlığını yönetme zamanı geldi!

SATIN AL
Websitesini düzgün kullanabilmek için lütfen telefonunuzu dikey modda kullanınız.

Would you like to be aware of us?

You can subscribe to our newsletter to follow up-to-date news about ENBIOSIS and Microbiome.