ENBIOSISBiyoteknoloji

Dünyanın en saygın bilim dergilerinden biri olan Nature, son 10 yılı şekillendiren bilimsel gelişmeden ikisinin mikrobiyom bilimi ve yapay zeka teknolojisi olduğunu yayımlamıştır.

Mikrobiyom, bağırsak dünyasında vücut bulan bir bilim dalıdır. Psikolojik sağlıktan biyolojik sağlığa kadar her detayda mikrobiyom biliminin payı büyüktür. ENBIOSIS, alanında sayılı ve başarılı isimleri bir araya getirerek kurduğu kadrosuyla insan sağlığına maksimum fayda sağlayabilmek adına mikrobiyom bilimini ilerletmeyi ve yeni nesil yapay zeka teknolojilerini merkezine alarak kişiselleştirilmiş sağlık teknolojileri üretmeyi amaçlamaktadır.

“Tüm hastalıklar bağırsakta başlar, bağırsak hastaysa tüm vücut hastadır.” -Hippocrates (460-370 BC)

Benzersiz ENBIOSIS teknolojisi ile

1500+Mutlu Kullanıcı

ENBIOSIS'in yapay zekâ temelli mikrobiyom analizi ile sen de bağırsak bakteri ekosisteminin ihtiyaç duyduğu besinleri öğren, kişiselleştirilmiş beslenme programını uygulayarak 1500’den fazla mutlu kullanıcıya katıl!

ENBIOSIS TEKNOLOJİSİ

Bilim dünyası insan mikrobiyomunun sihirli evrenine dair yeni bilgiler edinmeye başlayalı çok uzun bir zaman olmadı. Bu sihirli evren, sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilmen için senin en büyük destekçin. Çünkü bağırsak bakterilerin, sindirim sistemi hastalıklarından cilt rahatsızlıklarına, obeziteden güçsüz bağışıklık sistemine kadar birçok sağlık problemi ile ilişkili.

ENBIOSIS Biyoteknoloji, yapay zekâ temelli mikrobiyom analizi ile bağırsaklarını keşfetmeni sağlar.

Her yolu denedim ama çözüm bulamadım dediğin sağlık sorunlarına çözüm üretmek için çalışıyor. Nasıl mı?

Bağırsak bakterilerini vücudunun ihtiyaç duyduğu şekilde besliyoruz. Sadece ENBIOSIS'te bulunan gelişmiş teknolojiyle bağırsak bakterilerin inceleniyor, mikrobiyatanın analiz sonuçlarına göre sana özel bir beslenme programı oluşturuluyor. Besin skorlarına uygun beslenebilmen için diyetisyen desteği sağlanıyor, faydalı bakterilerin sayısı artırılıyor; sen de sonrasında vücudunun ihtiyacı olan dengeye merhaba diyorsun. Tüm bu süreçte de ENBIOSIS her zaman sana destek oluyor.

MİKROBİYOM

Bilim dünyası vücudumuzda bulunan bakterilerin, mantarların ve virüslerin hayranlık bırakan sırlarını keşfetmeye başlayalı uzun bir zaman olmadı.

Sağlığımızla tam anlamıyla bir uyum içinde olan mikrobiyom, birçok kronik hastalığın oluşumunda ve metabolizmamızın düzenlenmesinde çok önemli bir rol oynar.

Mikrobiyomumuz doğar, büyür, yaşlanır ve bizimle birlikte ölür. Yaşamımız boyunca yaşamsal faaliyetlerimizde işbirliği içinde çalışır, yiyecek ve ilaçlarımızı paylaşır, hastalıklarla savaşır ve bunları yaparken sürekli olarak vücudumuz ve beynimizle iletişim halindedir. Bu düzen ve dengedeki bozulmalar insanlarda sıklıkla hastalığa neden olur.

LABORATUVAR

Mikrobiyomu son teknoloji ile inceliyor, tercüme ediyor ve anlamlandırıyoruz. Moleküler düzeyde mikrobiyom bilgisi elde etmek ve gözlem yapabilmek için

NGS

(Next Generation Sequencing) teknolojisi kullanıyoruz.

ENBIOSIS mikrobiyom hakkında derinlemesine bilgi elde edebilmek için sağlık informatiğini ve mikrobiyom biyoinformatiğini harmanlıyor. Bu aşamada ENBIOSIS algoritmaları devreye giriyor ve mikrobiyom kaynaklı sağlık sorunları için en etkili çözüm yolu ortaya konuyor.

DEVAM EDEN
AR-GE ÇALIŞMALARIMIZ

Mikrobiyom analiziniz bize sağlığınıza dair çok önemli bilgiler sağlıyor. Biz de ihtiyacınız olan çözümü en mükemmel şekilde sunmak için her aşamada gelişmiş teknolojinin gücünden faydalanıyoruz. Dışkı, balgam, idrar, kan gibi kolayca toplanabilen vücut sıvıları, mikrobiyom biyobelirteçleri kullanılarak, hastalıkları erken aşamalarda araştırmak ve teşhis etmek için yeterlidir. Sahip olduğumuz teknoloji ile numuneleri en güvenli şekilde inceleyip, en doğru sonuca ulaşıyoruz.

ENBIOSIS, sahip olduğu yapay zeka teknolojisi ile yeni hastalık biyobelirteçlerini keşfetmeye ve ilk günkü heyecanını hiç kaybetmeden, kullanıcıların farklı hastalıklarına yönelik yeni çözümler sunmak için çalışmalarını devam ediyor.