HAKKIMIZDA

Anasayfa>Hakkımızda

GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN YENİLİKLER MİKROBİYOM VE YAPAY ZEKA

Dünyanın en saygın bilim dergilerinden biri olan Nature'da son 10 yılı şekillendiren bilimsel gelişmeden ikisinin mikrobiyom bilimi ve yapay zeka teknolojisi olduğunu yayımlamıştır.

ENBIOSIS alanında sayılı ve başarılı isimleri bir araya getirerek kurduğu kadrosuyla insan sağlığına hizmet edebilmek adına mikrobiyom bilimini ilerletmeyi ve yeni nesil yapay zeka teknolojilerini hedef alarak kişiselleştirilmiş sağlık teknolojileri üretmeyi amaçlamaktadır.

2020 "Yılın Sağlık Girişimi Ödülü"

Alanında Türkiye'nin ilk ve tek şirketi olarak bu ödülü almış olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.
- Ömer Özkan, CEO

2020 Bayer G4A

ENBIOSIS Biyoteknoloji, Bayer’in geleceğe yön veren girişimleri desteklediği “Girişim Hızlandırma Programına” katılmaya hak kazanan şirketlerden biri oldu.

“Mikrobiyom bilimi, önümüzdeki yıllarda sağlıklı yaşam ve hastalıkların önlenmesinde önemli rol oynayacak, çok heyecan verici bir alan. Kişiselleştirilmiş hizmetlerin ve dijital dönüşümün öne çıktığı bir dünyada mikrobiyom teknolojilerinin de doğrudan insanlarla buluşabilmesi, bu bilimsel gelişmelerin hayatımıza entegre olmasını hızlandıracaktır. ENBIOSIS'in bu misyonla yola çıkmış bir proje olarak, bilimsel araştırmaları laboratuvardan hayatımızın içine taşımasını önemli bir fırsat olarak görüyorum.”

Dr. Özkan Ufuk Nalbantoğlu (ENBIOSIS Arge Direktörü) - Dünya Mikrobiyom Projesi, Biyoinformatik Yazılım Mimarı
"Bugün sağlık bilimlerinde devrim yaratan Mikrobiyom biliminin ortaya çıkışına ve vaad ettiği uçsuz bucaksız yeniliklere tanıklık ediyoruz. Mikrobiyomun geniş kitleler arasında merak konusu haline gelmesinin arkasındaki en önemli gücün, mikroorganizmaların sağlıklı ve uzun bir yaşam sürdürmemizdeki inkar edilemez rolü olduğu düşünülüyor. Fakat ben asıl gücün konaklık ettiğimiz mikrobiyal topluluğu öncelikle tanıyabilecek sonrasında yönetebilecek ve yönlendirebilecek bilgide ve ona dokunan teknolojide olduğunu düşünüyorum. ENBIOSIS’in bütün bunlara sahip olması ve insanlara sunuyor olması herkes için muhteşem bir güç. Ben ENBIOSIS’i mikrobiyomun sunduğu uçsuz bucaksız yenilikler dünyasına açılan bir kapı olarak görüyorum."

Doç. Dr. Aycan Gündoğdu (ENBIOSIS Baş Akademisyen) - AB Türk Ulusal Mikrobiyom Projesi CSIRO Baş Bilim İnsanı

ENBIOSIS YAPAY ZEKA
TEMELLİ MİKROBİYOM ANALİZİ

ENBIOSIS, çalışmalarını Türkiye’nin öncü Avrupa'nın ise sayılı araştırma merkezlerinden olan Genom ve Kök Hücre Merkezi’nde gerçekleştirmekte ve biyolojik materyalleri de burada korumaktadır.

Geliştirdiğimiz yapay zeka teknolojisi ile mikrobiyom analizinizi anlamlandırarak sağlıklı bir mikrobiyoma ulaşmanız için size özel besinleri sunuyoruz.

Websitesini düzgün kullanabilmek için lütfen telefonunuzu dikey modda kullanınız.

BÜLTENE KAYIT OLUN

ENBIOSIS ile İlgili En Son Haberler,Yeni Teknolojiler ve İçerikler İçin Hemen Kaydolun!