ENBIOSIS

Sağlığın geleceği, mikrobiyomanızın içinde gizlidir ve biz ENBİYOSİS olarak sizlere bağırsaklarınızda neyin gizli olduğunu bulmanızda rehberlik ediyoruz.

Bilimsel icatlar, ürünler ve hizmetler üretmek için mikrobiyom organizmalarını kullanarak, insan sağlığının kalitesini artırmayı hedefliyoruz. Yapay zeka destekli teknolojilerimizle insan bağırsak mikrobiyomunu analiz ederek kişiselleştirilmiş sağlık çözümleri sunuyoruz. Bu, kişiye özel beslenme önerileri ve daha sağlıklı bir duruma yönlendirmeyi amaçlayan önbiyotik ve probiyotik önerilerini içerir.

NE YAPARIZ?

ENBIOSIS Biyoteknoloji, yapay zeka ve mikrobiyom bilimini bir araya getirerek kişiselleştirilmiş sağlık çözümleri sunar. Sağlık parametrelerini, yapay zeka teknolojisi temelli kişiselleştirilmiş öneri sistemi kullanarak analiz ediyoruz.

Gelişmiş veri tabanımızdaki trilyonlarca bağırsak bakterisi, ileri yapay zeka modellerinin yardımıyla analiz edilir. Bağırsak mikrobiyom analizinin sonuçlarına dayanarak kişiselleştirilmiş gıda ve takviye önerileri ile tarifler sunuyoruz.

Ekosistem

ENBIOSIS ekosistemi, biyobankamız, mobil ve giyilebilir teknoloji aracılığıyla bağlantılı geniş bir kullanıcı ağından oluşur; sürekli olarak biyobank büyük verilerini analiz eden yapay zeka işletim sistemi kullanıcılar için sağlık çözümleri geliştirmek ve sunmak amacıyla; mikrobiyom bilimi üzerine araştırmalar yürüten biyobilim ekibi entegre biyotek ürünleri ve hizmetleri geliştirmek için; ve kullanıcılara danışmanlık yapan sağlık profesyonellerinden oluşur.

Ömer Özkan

CEO

İşadamı, Entrepreneur

Güneş enerjisi sektöründe iş yolculuğuna başladı ve başarılı bir çıkış gerçekleştirdi. Ardından, farklı yapay zeka temelli projelerden oluşan bir portföy ile kendi girişim yapısını kurdu ve ön sermaye yatırımlarını gerçekleştirdi. Son olarak, portföyündeki girişimlerden biri olan Enbiosis ile biyoteknolojiye odaklandı ve şu anda Enbiosis Biotechnology’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaktadır.

Çekirdek Ekip

Ph.D. Ufuk Nalbantoğlu
Ortak kurucu- CTO
15 yıllık deneyimli araştırmacı. NIH, NFS ve DTRA tarafından finanse edilen projelerin baş araştırmacısı. Earth Microbiome Projeleri’nin biyoinformatik yazılımını geliştirdi.

Assoc. Prof. Aycan Gündoğdu
Ortak kurucu – CSO
Güneş Sahili Milli Laboratuvarları, Queensland Sağlık Bakanlığı ve CSIRO, Türk Ulusal Mikrobiyom Projesi Başkan Bilim İnsanları, AB İnsan Mikrobiyom Çalışmaları Komitesi üyesi.

Varol TUNALI MD, PhD
Tıbbi Direktör
Güçlü bilimsel geçmiş ve uluslararası deneyim. Bilimsel liderlik ve tıbbi danışmanlık üzerine odaklanmış.

GÖREV

Mikrobiyom organizmalarını kullanarak insan sağlığının kalitesini artıracak bilimsel buluşlar, ürünler ve hizmetler üretmek.

VİZYON

Halkın sağlık çözümlerine erişimini, insan gelişimi prensiplerine öncelik vererek sağlamak.