SIKÇA SORULAN SORULAR

Anasayfa>S.S.S
Mikrobiyom, tanımlanmış bir habitattaki tüm mikroorganizmalar, genomları, genom ürünleri ve çevre etkileridir. Sağlığımız vücudumuzun ve mikrobiyomumuzun yiyeceği nasıl işlediği ile yakından ilişkilidir. İnsandan insana farklılıklar gösteren mikrobiyomumuz besinlere verdiğimiz özgün tepkilerden sorumludur. Her insanın aynı yiyeceğe olan tepkisi farklıdır. Kan şekerinizi dengelemek, sizin için sağlıklı, kişiselleştirilmiş bir beslenme programı oluşturabilmek için bu analiz gereklidir.
Her insanın mikrobiyomu kendine özgüdür. Bakterilerin karakteristik özellikleri genlerinde kodlanmıştır. Bu bakteriler temelde aynı gibi gözükse de zamanla yaptıkları görevleri farklı oyunculara devrederler. Bizim asıl amacımız bu fonksiyonu üstlenen oyuncuları iyi yönde değiştirmektir.
Bilim insanları özellikle son 10 yıldır mikrobiyomun metabolik fonksiyonlar üzerindeki etkisini yoğun bir şekilde araştırmaktadır. Mevcut literatürde bağırsak mikrobiyomunun kilo kontrolü, diyabet, pcos, inflamasyon gibi kronik durumlar üzerine etkisini kanıtlayan birçok çalışma bulunmaktadır. Bu veriler ışığında yeni beslenme stratejileri geliştirmek gereklidir. Enbiosis gıda duyarlığı ile ilgili bir test ya da rapor düzenlemez. Verilen skorlar gıda intoleransını ifade etmez ENBIOSIS raporunuzda mevcut mikrobiyom profilini ellimizdeki verilerle kıyaslayarak mikrobiyom profilinizi ideale yaklaştırmak hedeflenir. Bu amaç doğrultusunda besinlerin mikrobiyoma etki edebilme oranları size sunulur.
Kilo kontrolü sağlamak, huzurlu bir sindirim sistemine kavuşmak, güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak isteyen ve kaliteli bir uykunun özlemini duyan 16 yaş üzerindeki herkes bu analizi yaptırabilir.
Antibiyotik kullanımı mikrobiyomunuzda ciddi hasarlara sebebiyet verebilir. Bu sebepten ötürü antibiyotik kullanımından 4 hafta sonra mikrobiyom analizinizi yaptırmanızı önermekteyiz.
Siparişinizi verdikten sonra birkaç iş günü içerisinde ENBIOSIS Mikrobiyom Analiziniz gönderilmesini belirttiğiniz adrese kargolanır. Numunenizi kutunun içerisinde yer alan adımları takip ederek kolayca alabilirsiniz. Ardından numunenizi bize tekrar geri ödemesiz bir şekilde gönderirsiniz.
Size gönderilen kutunun içerisinde yer alan kodu www.enbiosis.com ‘dan giriş yaparak tanımlamalı ve üyelik bilgilerini tamamladıktan sonra size en doğru sonuçları ulaştırmamız için gerekli olan anket sorularını cevaplamalısınız. Raporunuz hazırlandığı zaman bu platform üzerinden veya direkt olarak mail adresinizden sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.
Endişelenmeyin, destek@enbiosis.com’a durumunuzu anlatan bir mail atarak yedek tüp talebinde bulunabilirsiniz!
Numune alma tüpünüz ilk temasta mikroorganizmaları öldüren ve açığa çıkan mikrobiyal DNA’yı parçalanmaya karşı koruyan DNA stabilize edici sıvı içerir. Bu sıvı, numunenizi stabilize etmek ve korumak için tasarlanmış özel bir bileşendir. Numunenizi tüpe aktardığınız anda, içindeki mikroorganizmaların büyümesi durur. Nakliye sürecinde herhangi bir koşuldan etkilenmeden laboratuvarımıza güvenle gelir.
Numuneniz bize ulaştıktan sonra en geç 8 hafta içerisinde raporunuz size iletilir. Rapor sonuçlarınızı www.enbiosis.com adresinden veya e-mail adresinizden görüntüleyebilirsiniz.
ENBIOSIS, mikrobiyom analizini kimin aldığı ile ilgilenmez. En doğru sonuç için dikkat edilmesi gereken tek şey sisteme kodu tanıtan ve anket sorularını tamamlayan kişi ile numuneyi veren kişinin aynı olmasıdır.
destek@enbiosis.com’a e-mail atarak bu konu hakkında çözüm önerisi bulabilirsiniz.
Hedefimiz mikrobiyomunuzu iyi yönde modüle etmek olduğundan dolayı kendinizi takip edebilmeniz için yılda birkaç defa mikrobiyomunuzu takip etmenizi öneririz.

Sorularınızın cevabına ulaşamadınız mı? destek@enbiosis.com ’a mail atarak en kısa sürede ekibimiz tarafından sorunuza cevap alabilirsiniz.

Websitesini düzgün kullanabilmek için lütfen telefonunuzu dikey modda kullanınız.

BÜLTENE KAYIT OLUN

ENBIOSIS ile İlgili En Son Haberler,Yeni Teknolojiler ve İçerikler İçin Hemen Kaydolun!